Kozmetik ihracatında 1 numaralı yerli şirket

Ürünlerini 6 kıtada, 60’tan fazla ülkeye ihraç eden, özel markalı ıslak mendil üretiminde Avrupa’nın en büyüklerinden olan Sapro, kozmetik ihracatında Türkiye’nin 1 numaralı yerli şirketi olarak konumlandı.

Ürünlerini 6 kıtada, 60’tan fazla ülkeye ihraç eden, özel markalı ıslak mendil üretiminde Avrupa’nın en büyüklerinden olan Sapro, kozmetik ihracatında Türkiye’nin 1 numaralı yerli şirketi olarak konumlandı. Kurulduğu günden bu yana tüm dünyadaki müşterileri için özel markalı ürünler üreten Sapro, pandemi döneminde üretim kapasitesini artırarak kısa sürede milyonlarca adetlik üretim gerçekleştirdi. Virüsle mücadelede oynadığı etkin role paralel olarak ihracatını da artıran marka, 2020 yılı sonunda Türkiye ihracat listesinde ilk 200 şirketin içinde yer almayı hedefliyor.

Ürünlerini 6 kıtada, 60’tan fazla ülkeye ihraç eden, 2019 yılı ISO 500 sıralamasında Türkiye’nin en büyük 410’uncu firması olarak gösterilen Sapro, kozmetik ürünleri ihracatında da liderliği elden bırakmadı. Kozmetik ürünleri ihracatında Türkiye’nin 1 numaralı yerli şirketi olan Sapro, 2020 yılı sonunda ise Türkiye ihracat listesinde ilk 200 şirket arasında yer almayı hedefliyor.

Cirosunun yüzde 65’i ihracattan

Grup şirketleri ile birlikte 2019 yılını 140 milyon Euro’luk ciroyla tamamlayan, cirosunun yüzde 65’ini ise ihracattan elde eden Sapro, aynı zamanda Türkiye’nin en fazla Ar-Ge yatırımı yapan ilk 300 firmasından biri konumunda. Islak mendil üretiminde ise yüzde 40’lık pazar payı ile Türkiye’de ıslak mendil sektörüne öncülük ediyor.

Pandemiye karşı etkin mücadele

İçinde bulunduğumuz pandemi döneminde tam bir seferberlik ruhuyla çalışmalarına devam eden Sapro, üretim kapasitesini artırarak milyonlarca adetlik üretim gerçekleştirmekle kalmadı, aynı zamanda virüs, mantar ve bakterilere karşı en etkin çözümü sağlayan yepyeni ürünlerini de pazara sundu. Bebek ve kişisel bakım, ev temizliği, araç bakım, hasta bakım, evcil hayvan bakımı, endüstriyel kullanım alanları için ıslak mendil ve özel dezenfekte edici mendillerin üretimini sürdüren Sapro, kısa sürede ürettiği milyonlarca ürünü Türkiye’nin her noktasına sevk etmeye devam ediyor.

Bu zorlu dönemde gerek iç, gerekse dış piyasanın artan ihtiyacını karşılamak üzere yoğun bir çalışma temposunda olan marka, buna paralel olarak ihracatını da artırmayı sürdürüyor. Bu doğrultuda Sapro, kozmetik ihracatında Türkiye’nin 1 numaralı yerli şirketi olarak dikkat çekiyor.

AB kozmetik standartlarında laboratuvarlar

Gerçekleştirdiği ıslak mendil üretimlerinde Avrupa Birliği kozmetik üretimi standartlarını uygulayan Sapro, son teknoloji ürünü cihazlarla donatılmış laboratuvarlarında 100’den fazla parametreyi, ISO 17025 standardına uygun şekilde analiz ediyor. Sapro’nun Ar-Ge ve üretimde gösterdiği titizlik de pandemi sürecinde en çok tercih edilen markalardan biri olmasını sağlıyor. Yaklaşık 1.000 farklı marka için üretim gerçekleştiren Sapro, yenilikçi ürünleri, Ar-Ge ve ihracattaki öncü kimliğiyle hızlı büyümesine devam ediyor.  

Hibya Haber Ajansı

Okunma