OKR Forum Türkiye'de çalışma kültüründeki dönüşüm masaya yatırılacak

Değişen iş hayatında hedef ve sonuç odaklı yenilikçi yönetim metodu OKR’ye ilgi günden güne artarken, Türkiye’de de ciddi bir yankı bulan bu yaklaşım 20 Mayıs’ta düzenlenecek OKR Forum Türkiye’de masaya yatırılacak.

Değişen iş hayatında hedef ve sonuç odaklı yenilikçi yönetim metodu OKR’ye ilgi günden güne artarken, Türkiye’de de ciddi bir yankı bulan bu yaklaşım 20 Mayıs’ta düzenlenecek OKR Forum Türkiye’de masaya yatırılacak. Katılımın ücretsiz olduğu online etkinlikte, Türkiye’den ve dünyadan alanında bilinen uzmanlar OKR hakkında detaylı bilgi aktarırken, bu yöntemi kullanan şirketlerin liderleri de deneyimlerini paylaşacak. 
Çalışma kültürünün dönüşüm sürecinde amaçlara ve ölçümlenebilir neticelere odaklanan yönetim metodu OKR’nin şirketler tarafından kullanımı giderek yaygınlaşırken; dünyaca ünlü uzmanların yanında alanında lider konuşmacıların katılacağı OKR Forum Türkiye, 20 Mayıs tarihinde Talentmelon ev sahipliğinde online gerçekleşecek. Forumda; OKR nasıl uygulanır, OKR kültürü nasıl yaratılır, OKR’nin başarılı olması için nelere dikkat edilmesi gerekir gibi konular konuşulurken, katılımcılar halihazırda OKR uygulayan şirketlerin deneyimlerini de dinleme fırsatı yakalayacak. 

Dünya devi şirketlerin tercihi

Google, Facebook, Amazon, Twitter başta olmak üzere dünyanın önde gelen çevik şirketleri artık amaç ve netice odaklı bir kültür oluşturmak üzere OKR yöntemini kullanıyor. OKR ile kurumlar, amaçlarını ölçümlenebilir neticelere bağlarken, söz konusu yöntemin en önemli faydası şirketin vizyon, misyon ve stratejisinin kısa vadeli operasyonel planlamaya bağlayabilmesi olarak gösteriliyor. OKR yönetim metodu sayesinde şirket bünyesindeki her ekip kısa dönemli, ölçümlenebilir şirket amaçlarını sahiplenirken, ekipler tarafından sık sık gözden geçirilen amaçlarda ilerleme olup olmadığı kolay bir şekilde ölçümleniyor. Öte yandan bu yeni nesil yöntemin bir diğer yararı ise şirketteki en önemli işler konusunda herkes tarafından görülebilen bir netlik sağlaması ve ekiplerin amaçlarını oluştururken diğer ekiplerle birlikte amaç belirlemesi olarak gösteriliyor. Böylece ekiplerin kendilerinden ne beklendiğini net şekilde bir şekilde anlaması ve artan iş birliği sayesinde ekip çalışanlarının motivasyonu artarken, aynı zamanda çalışanların şirket amaçlarına anlamlı katkıda bulunmasını sağlanıyor.


Hibya Haber Ajansı

Okunma